AKIMIN MANYETİK ETKİSİ, MANYETİK ALAN


başlat.

Simulasyonda ortamın manyetik alanı sürekli değişmektedir. ortamın rengini koyulaşması ortamdaki manyetik alnın arttığı anlamına geliyor. Bu durumda akım şiddetini galvanometreden okuyabilirsiniz. Akımın yönü de current yazan okun yönündedir.

Ayrıca iletken çubuğu tutup sürükleyerek manyetik akı değişimini ayarlayabilirsiniz.

Sonuç olarak bir çerçevenin manyetik akısı değiştirilirse, çerçeveden akım geçiyor. Burada manyetik alanı (B) değiştirerek manyetik akıyı (Φ) değiştirdik .

(Akı = manyetik alan x çerçeve alanı x cos a )

Bu egitim ögretim sitesinin amaci lise 1, lise 2 lise 3 ve lise 4 ögrencilerinin lise seviyesinde okula yönelik fizik bilgi, kavrama ve soru gereksinimini karsilamaktir. Ayrica ÖSS fizik için konu anlatimlari ve sorulara da yer verilmistir. Bu siteden lise ve ÖSS fizik dersi için ödev hazirlayan lise ögrencileri ve dönem ödevi tez hazirlayan üniversite ögrencileri yaralanabilir. Okula yönelik fizik derslerinde ve dershaneye yönelik ÖSS hazirlik programlarina yardimci bir kaynaktir. lisefizik.com egitim ögretim kurumlarinda siklikla kullanilmaktadir ve lise ögrencileri dönem ödevi ve projelerinde siklikla kullanmaktadir. Sitede okul ve dershaneye yönelik konu anlatimlari ve test sorulari güncellenmektedir. Özel egitim ögretim kurumlarinda kullanildigindan ve lise ögrencileri tarafindan çok ziyaret edilen bir site oldugundan, okul, dershane, özel ders, test, egitim ögretim siteleri, kitap, soru, kirtasiye, mp3, oyun, ödev gibi veya matematik, kimya, biyoloji web sayfalarinin reklamlarina uygundur.