OPTİK ARAÇLAR

Bir çok optik aracı bu simulasyonda görebilirsiniz. Lens: mercek , mirror: ayna , aperture: aralık beam: paralel ışın demeti , object: cisim , source: ışık kaynağı , clear all: hepsini sil

Simulasyonun kullanılışını gösteren video

Yukarıdaki butonlara bastığınızda ışık kaynağı seçeceksiniz. alttaki butonlara bastığınızda ise optik aracı seçeceksiniz.

Mercek veya ayna düğmesine basıp ekrana tıkladığınızda ekranda görülecek. Beyaz noktalar odak noktaları. bu noktaları sürükleyerek odak uzaklığını değiştireblirsşniz. Hatta odak noktasın karşı tarafa geçirerek, kalın kenarlı mecvek ve tümsek ayna yapabilirsiniz.

 

Bu egitim ögretim sitesinin amaci lise 1, lise 2 lise 3 ve lise 4 ögrencilerinin lise seviyesinde okula yönelik fizik bilgi, kavrama ve soru gereksinimini karsilamaktir. Ayrica ÖSS fizik için konu anlatimlari ve sorulara da yer verilmistir. Bu siteden lise ve ÖSS fizik dersi için ödev hazirlayan lise ögrencileri ve dönem ödevi tez hazirlayan üniversite ögrencileri yaralanabilir. Okula yönelik fizik derslerinde ve dershaneye yönelik ÖSS hazirlik programlarina yardimci bir kaynaktir. lisefizik.com egitim ögretim kurumlarinda siklikla kullanilmaktadir ve lise ögrencileri dönem ödevi ve projelerinde siklikla kullanmaktadir. Sitede okul ve dershaneye yönelik konu anlatimlari ve test sorulari güncellenmektedir. Özel egitim ögretim kurumlarinda kullanildigindan ve lise ögrencileri tarafindan çok ziyaret edilen bir site oldugundan, okul, dershane, özel ders, test, egitim ögretim siteleri, kitap, soru, kirtasiye, mp3, oyun, ödev gibi veya matematik, kimya, biyoloji web sayfalarinin reklamlarina uygundur.