MAKARALAR


Bu simulasyonda kütlelerin değerleri ve ipteki gerilmeler gösterilmiştir. Bütün makara sistemleri başlangıçta dengededir. Kütlelerin üzerine iki kez sol tıklama yaparsanız kütlenin değerinin azaltacaksınız. iki kez sağ tık yaparsanız arttıracaksınız. Bu durumda denge bozulacak ve kütleler yavaş çekimde ivmeli olarak düşecek.

Kütleleri tutup sürükleyebilirsiniz. bu dengeyi değiştirmez. Farklı kütkle değerleri için ip gerilme kuvvetlerinin nasıl değiştiğini kontrol edin

 

Bu egitim ögretim sitesinin amaci lise 1, lise 2 lise 3 ve lise 4 ögrencilerinin lise seviyesinde okula yönelik fizik bilgi, kavrama ve soru gereksinimini karsilamaktir. Ayrica ÖSS fizik için konu anlatimlari ve sorulara da yer verilmistir. Bu siteden lise ve ÖSS fizik dersi için ödev hazirlayan lise ögrencileri ve dönem ödevi tez hazirlayan üniversite ögrencileri yaralanabilir. Okula yönelik fizik derslerinde ve dershaneye yönelik ÖSS hazirlik programlarina yardimci bir kaynaktir. lisefizik.com egitim ögretim kurumlarinda siklikla kullanilmaktadir ve lise ögrencileri dönem ödevi ve projelerinde siklikla kullanmaktadir. Sitede okul ve dershaneye yönelik konu anlatimlari ve test sorulari güncellenmektedir. Özel egitim ögretim kurumlarinda kullanildigindan ve lise ögrencileri tarafindan çok ziyaret edilen bir site oldugundan, okul, dershane, özel ders, test, egitim ögretim siteleri, kitap, soru, kirtasiye, mp3, oyun, ödev gibi veya matematik, kimya, biyoloji web sayfalarinin reklamlarina uygundur.